Our Services Properties Publications NAI Baltics CLIENTS NAI Global Overview Login
News
News in EMEA region

"Linstow" IKEA ienākšana Latvijā ir tikai laika jautājums.IKEA Latvija

BNS, 24. janvāris 2013 10:14

Pēc Zviedrijas mēbeļu mazumtirdzniecības kompānijas IKEA darbības sākšanas Lietuvā tās ienākšana Latvijas tirgū ir tikai laika jautājums, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" viedokli pauda vairāku lielo Rīgas iepirkšanās centru apsaimniekotāja "Linstow Center Management" (LCM) valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds (Frode Gronvold).

"Ja pašlaik IKEA atver veikalu Lietuvā, tas būs tikai laika jautājums, kad šis tirgotājs atvērs veikalu Rīgā," viņš teica un atzina, ka IKEA ienākšana Baltijā mainīs mēbeļu un mājas preču tirgu. Gronvolds arī prognozēja, ka pēc IKEA atvēršanas netālu no Viļņas daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlēsies turp doties iepirkties.

"IKEA tiešām piedāvā labas preces mājokļiem par ļoti labām cenām. Tālab es esmu pārliecināts, ka IKEA mainīs tirgu. Jāteic, ka līdz šim Baltijas tirgū šajā segmentā tiešām ir bijusi izteikta problēma ar kvalitāti par pieejamām cenām. Lai arī te ir zināms skaits mēbeļu un dizaina preču tirgotāju, manuprāt, IKEA nāks iekšā ar visai agresīvām cenām ‒ tas būs ļoti labi pircējiem, bet pārējiem tirgus dalībniekiem būs jādomā, kā šajā preču segmentā piedāvāt klientiem labas kvalitātes preces par to pašu cenu," klāstīja LCM valdes priekšsēdētājs. Viņš minēja, ka ir arī tādi mēbeļu tirgotāji, kuri nekad necīnīsies ar IKEA tāpēc, ka tas ir cits biznesa segments un tās ir dārgākas un ekskluzīvākas mēbeles, bet tiem, kas ir vienā grupā ar IKEA, būs jādomā, kā uzlabot savu darbību, lai spētu izturēt šo konkurenci.

"Tiesa, tas nepārprotami nāks par labu patērētājiem, un tas vien apliecina veidu, kā tirgum ir jāstrādā. Es drīzāk domāju, ka IKEA ienākšana esošos tirgus dalībniekus stimulēs tālāk attīstīties, kas nāks par labu patērētājam. Tiesa, tas arī nozīmē, ka tirdzniecības centru attīstītājiem ir jābūt piesardzīgiem attiecībā uz to, kādu produktu tirgotājus turpmāk izvietot savos veikalos. Piemēram, šajā ziņā arī mēs galvenokārt strādājam ar vidējā segmenta preču tirgotājiem, kas ir tas pats segments, ko piedāvā IKEA. Tas arī mums liks būt piesardzīgiem un liks domāt par iespējām, kā konkurēt ar IKEA," pastāstīja Gronvolds.

Pasaulē iecienītais mēbeļu mazumtirgotājs IKEA darbību Lietuvā plāno sākt šogad.

BNS, 24. janvāris 2013 10:14


< Back to News List

Commercial Real Estate

"Avers Centrs Ltd with NAI Baltics as broker and investment acquisition consultant recently carried out a sale - leaseback transaction of its newly-built logistics warehouse complex in Riga, Latvia. We are very pleased with the transaction and NAI Baltics role in managing the transaction process, in particular considering current fluctuating market circumstances. NAI Baltics management of the process, from start to finish, was excellent, starting from the offering memorandum, to their management of the property tours, buyer selection process, due diligence and close. The entire team was extremely professional and knowledgeable. All during the complicated and lengthy transaction, their attentiveness, attention to details, clear and timely communication, the negotiating and mediation skills, and problem-solving abilities were notably worthwhile in completing a transaction. We are looking forward to working with NAI Baltics team again, and highly recommend them in the event you are considering utilizing their services."
Mihails Litevskis ( Михаил Литевский )
Member of the Board
Avers Centrs Ltd.
Commercial Real Estate


  Build on the power of our network™  
eXTReMe Tracker