Our Services Properties Publications NAI Baltics CLIENTS NAI Global Overview Login
News
News in EMEA region

Pēc veiksmīgām sarunām izstādē „MIPIM 2013” Liepājā ieradīsies investīciju projektu koordinatori un investīciju piesaistes profesionāļi.NAI Baltics investīciju piesaiste Liepājā

Lai detalizēti iepazītos ar Liepājas iespējām attīstīt kurortoloģijas nozari, pēc Liepājas delegācijas vizītes starptautiskā nekustamo īpašumu gadatirgū Kannās (Francijā) „MIPIM 2013” un vairākām sarunām ar potenciālajiem sadarbības partneriem, jau tuvākajā laikā Liepājā ieradīsies vairāki sarunu partneri.

Jau tuvākā mēneša laikā Liepājā plāno ierasties kompānijas „NAI Baltics” vadītājs Valdis Ligers, kurš specializējas ar nekustamo īpašumu industriju saistītu jautājumu risināšanā. V.Ligeram ir vairāk kā 10 gadu pieredze nekustamo īpašumu stratēģiskās pozicionēšanas, marketinga, konsultāciju sniegšanā jautājumos par nekustamā īpašuma attīstīšanas un restrukturizācijas iespējām.

Pēc sarunas izstādē eksperts norādīja: „Noteikti ar gandarījumu vēlos atzīmēt, ka priecājos dzirdēt par Liepāja pašvaldības vēlmi sakārtot apkārtējo infrastruktūru attīstāmam objektam, kas nenoliedzami palīdzēs sarunās ar investoriem.”

Viņš arī piebilda, ka pašreizējos apstākļos nevar cerēt uz investoru pārlieku aktivitāti visos nekustamo īpašumu industrijas segmentos, bet pašam pārdevējam vai vietējam attīstītājam vai pašvaldībai jāstrādā ļoti precīzi un aktīvi, lai, sadarbojoties ar investoru piesaistes ekspertiem, izceltu un pozicionētu labākos un “gatavākos”/ “nopakotākos” projektus nodošanai investoriem izvērtēšanai. Tad veiksme neizpaliks!

Vasaras sākumā Liepājā plāno ierasties arī projektu konsultants no Austrijas Mihaels Vidmans (Michael Widmann), lai detalizētu iepazītos ar pilsētas iespējām un attīstības plāniem. Izstādes ietvaros Mihaels Vidmans norādīja, ka Liepājai ir potenciāls attīstīt medicīnisko kurortoloģiju. Šādas iespējas ir ne tikai Liepājai, bet visai Latvijai kopumā un jau šobrīd valstī šādu pakalpojumu piedāvā un turpina pilnveidot.

Lai šo jomu popularizētu vēl vairāk un būtu iespējams piesaistīt jaunus investorus, Latvijai un Liepājai ir nepieciešams piesaistīt un īstenot infrastruktūras sakārtošanas projektus, piemēram, būtiski ir nodrošināt reģionālos avio reisus no galvaspilsētas uz Liepāju.

Interese par Liepājas kurortoloģijas attīstību varētu būt partneriem no Itālijas, Ķīnas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Krievijas ka arī citiem.

Rīgas domes attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons par Liepājas delegācijas vizīti izstādē norādīja: „Esam gandarīti, ka šogad stendā piedalās arī Liepājas dome. Šāda rakstura investīciju forumos kā MIPIM valsts līmenī dalība netiek atbalstīta. Tādēļ Rīga uzņēmās apvienot visus interesentus, lai veicinātu Latvijas atpazīstamību kopumā. Ja būs pietiekama citu pilsētu ieinteresētība, Rīga nākotnē ir gatava apsvērt iespēju sekot Lietuvas piemēram, kur reprezentāciju organizē vairākas lielākās pilsētas kopā.

MIPIM tiek uzskatīta par lielāko, autoritatīvāko un reprezentablāko investīciju forumu pasaulē. Svarīgais notikums nekustamo īpašumu, arhitektūras un būvniecības jomā uz četrām dienām pulcina nopietnākos pasaules nekustamo īpašumu tirgus dalībniekus – sākot no teritoriju attīstības koncepciju izstrādātājiem līdz pat investoriem un projektu lietotājiem.

Liepājas delegācija izstādē piedalījās Latvijas – Lietuvas pārrobežu projekta "Invest to Grow" ietvaros.

MIPIM- 2013 noslēguma dati:

  • aptuveni 20,000 dalībnieku no 79 valstīm,
  • apmeklētāju skaita pieaugums 3% salīdzinot ar 2012. gadu,
  • jēdziens “optimisms” ieņem arvien nozīmīgaku vietu MIPIM delegātu noskaņojumā un izteiktajos viedokļos.

 Informāciju sagatavoja: Zane Ģirne, Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja e-pasts: zane.girne@dome.liepaja.lv www.liepaja.lv

Publicēts NAI Baltics interneta vietnē http://www.naibaltics.com. Publicējis NAI Baltics - vadošais komerciālo nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Baltijas valstīs (Latvijā, Lietuvā un Igaunijā), Tavs uzticamais partneris Baltijā un pasaulē!


< Back to News List

Commercial Real Estate

"NAI Global® is a rapidly expanding company of respected industry professionals. More importantly, our global team stands behind our core values! ."
Jeff Finn
President & CEO
NAI Global
Commercial Real Estate


  Build on the power of our network™  
eXTReMe Tracker